Program 04: Pokročilé studijní dovednosti
 
 
Tento program je určen pro kohokoli, kdo se chce naučit metody efektivního studia a základy pro to, aby mohl vzdělávat někoho jiného. 
 
Absolvováním školy studium nekončí. Nebo lépe řečeno, nemělo by. Celý život se učíme novinkám, ať už jde o péči o vlastní auto, studování manuálu nového pracovního stroje nebo pochopení komplikovaného zákona, který se týká našeho oboru. Pokud se chceme rozvíjet, musíme být připraveni vstřebat a osvojit si nové informace. Jak se ale skutečně efektivně učit?
 
Účelem tohoto programu je zvýšit Vaše studijní dovednosti a zlepšit Vaše studijní návyky tak, abyste byli schopni nastudovat v podstatě cokoliv. A protože studium a učení jdou svým způsobem ruku v ruce, osvojíte si základy toho, jak vzdělávat další osobu.
 
Obsahem programu jsou informace a praktická cvičení, díky kterým překonáte bariéry, které Vám brání ve studiu. Dokážete studovat jakékoli materiály nebo texty a získáte návody k tomu, jak někoho jiného něčemu naučit. Součástí programu je praxe, v jejímž rámci se naučíte používat tyto dovednosti v reálném prostředí.
 
Výsledek programu: budete umět použít postupy a metody k tomu, abyste si sami dokázali nastudovat jakýkoli materiál a porozuměli mu. Budete také vědět, jak někoho jiného něčemu naučit.
 
Předpokládaná délka programu: cca 4 dny a přibližně 14 dní praxe realizované při Vašem běžném zaměstnání
 
Cena programu: Na vyžádání
 


 

Podrobnější popis částí programu:


Efektivní studium
Všichni máme základy učení ze školy. Občas ale můžeme zapomenout, že studium samotné je vynikající nástroj: když ho ovládneme a naučíme se plně využít jeho potenciál, dosáhneme mnohem lepších výsledků nejen ve svém oboru. Kurz Vám osvětlí, jaké jsou obvyklé bariéry, které Vám brání ve studiu a jak se fyziologicky projevují. Praktická cvičení Vám ukážou, jak tyto projevy rozpoznat a zvládat. Osvojíte si různé metody studia, které použijete buď sami na sobě, nebo při práci s dalšími lidmi. Ukážeme Vám metody a postupy, které se Vám budou hodit při koučování a přezkušování osob, které něco studují nebo které chcete něco naučit. A v neposlední řadě budete vědět, jaké kroky je nutné udělat, když jinou osobu zaškolujete v popisu pracovního místa.
Předpokládaná délka kurzu: cca 4 dny
 
 
Praxe programu Pokročilé studijní dovednosti
Hubbardova akademie si zakládá na tom, že absolventi jejích kurzů SKUTEČNĚ umí nové znalosti použít. Proto pro Vás připravila praxi, která na kurzy pevně navazuje. Jejím obsahem je praktické provádění činností, při kterých používáte právě ty znalosti, které jste si v jednotlivých kurzech osvojili. Jak to celé probíhá? Dostanete konkrétní úkoly a poté přijdete do firmy, kde pracujete (je možné Vám vhodnou organizaci na dob nezbytně nutnou zprostředkovat). Při svých běžných pracovních činnostech provádíte přidělené úkoly, při kterých prakticky používáte informace a metody z absolvovaných kurzů. Školitelům o svém postupu předáváte zprávy: lektor je Vám připraven pomoci kdykoli se setkáte s překážkou nebo se Vám prostě nebude dařit. Díky tomu vše úspěšně dokončíte a ověříte si, že nové postupy skutečně ovládáte a dokážete informace i metody opravdu použít v reálném pracovním prostředí.
Předpokládaná délka praxe: cca 14 dní praxe realizované při Vašem běžném zaměstnáníLETÁK KE STAŽENÍ NALEZNETE ZDE