Program 09: Manažerské dovednosti a leadership
 
 
Tento program je určen pro současné i budoucí vedoucí pracovníky, kteří chtějí porozumět tomu, jak vést skupinu lidí a jak působit jako skutečný vůdce. 
 
Jako každá loď potřebuje kapitána, ani Vaše firma se neobejde bez vůdce, manažera, který dá jejímu směřování řád a cíl. Ve Vaší společnosti mohou pracovat zaměstnanci těch nejlepších kvalit – teprve správné vedení ale plně využije jejich potenciálu. Díky lepší motivovanosti se jejich práce stane radostnější, efektivnější a firmu čekají lepší výsledky. Dobrým vůdcem se nemusíte narodit. Zásady správného vedení se lze naučit. Ale jak na to?
 
Účelem tohoto programu je naučit Vás, jak správně vést lidi. Ukážeme Vám, jak pracovat s týmem a dokázat, aby skupina byla co nejefektivnější.
 
Obsahem programu jsou 3 kurzy a praxe.
 
Výsledek programu: porozumíte tomu, jak má působit skutečný vůdce. Pochopíte, jakým způsobem máte vytvořit pracovní skupinu a jak ji učinit efektivnější.
 
Předpokládaná délka programu: cca 10 dní a přibližně 1,5 měsíce praxe realizované při Vašem běžném zaměstnání
 
Cena programu: Na vyžádání
 


 
 
Podrobnější popis částí programu:
Typy nadbytečných činností
Kolikrát jste při práci zažili pocit, že je právě tato činnost pro chod firmy naprosto zbytečná? A možná jste měli pravdu. Společnosti totiž často ztrácí energii zaměstnanců, čas i peníze, když se věnují zbytečným činnostem. Poradíme Vám, jak se toho vyvarovat. Kurz Vám ukáže 52 způsobů (forem) neefektivních a zbytečných činností Vaší firmy. Dozvíte se také, jak tyto zbytečné aktivity zastavit, popřípadě jak je nahradit efektivnějším jednáním. Všechny nové vědomosti si dokonale osvojíte při praktických ukázkách a cvičeních.
Získáte cenné dovednosti, které Vám pomohou vidět to, čeho si ostatní lidé obvykle nevšímají. Díky tomu poznáte, co je skutečným zdrojem neefektivity a příliš vysokých nákladů. Skvělý předpoklad pro náskok před konkurencí!
Předpokládaná délka kurzu: 3 dny


Vlastnosti vůdce
Lidé mají často mylné představy o tom, kdo to je skutečný vůdce, jaké má charakteristiky a jak by měl působit na ostatní. Má být chladný a držet si od zaměstnanců odstup, aby jim neprominul jedinou malou chybu? Nebo se má snažit rozdíl mezi sebou a zaměstnanci stírat? Tento kurz Vám správné vlastnosti vůdce přiblíží. Dozvíte se, jaké jsou zásady správného vedení a čeho byste se měli vyvarovat, abyste zbytečně neztráceli autoritu. Uvidíte, jaké činnosti vůdce dělá a jakých by se měl naopak vyvarovat. Vše si samozřejmě nacvičíte při provádění praktických nácviků a při řešení situací z praxe.
Předpokládaná délka kurzu: 5 dní


Jak pracovat ve skupině
Každý z nás je svébytná osobnost, které vyhovuje určitý typ činností. Jsou ale situace, kdy se zcela odlišné individuality musí spojit v práci na projektu a vytvořit fungující tým. Jak vše vyladit, aby různí lidé byli schopni pracovat jako skupina a dosahovali přitom dobrých výsledků? Kurz Vám představí zásady a principy týmové práce. Popíše Vám typy lidí ve vztahu k jejich schopnosti (nebo neschopnosti) pracovat v týmu. Jako vždy Vás čekají příklady z praxe včetně nácviku a řešení častých situací.
Předpokládaná délka kurzu: 2 dny
 

Praxe programu Manažerské dovednosti a leadership při řízení zakázek a projektů
Hubbardova akademie si zakládá na tom, že absolventi jejích kurzů SKUTEČNĚ umí nové znalosti použít. Proto pro Vás připravila praxi, která na kurzy pevně navazuje. Jejím obsahem je praktické provádění činností, při kterých používáte právě ty znalosti, které jste si v jednotlivých kurzech osvojili. Jak to celé probíhá? Dostanete konkrétní úkoly a poté přijdete do firmy, kde pracujete (je možné Vám vhodnou organizaci na dob nezbytně nutnou zprostředkovat). Při svých běžných pracovních činnostech provádíte přidělené úkoly, při kterých prakticky používáte informace a metody z absolvovaných kurzů. Školitelům o svém postupu předáváte zprávy: lektor je Vám připraven pomoci kdykoli se setkáte s překážkou nebo se Vám prostě nebude dařit. Díky tomu vše úspěšně dokončíte a ověříte si, že nové postupy skutečně ovládáte a dokážete informace i metody opravdu použít v reálném pracovním prostředí.
Předpokládaná délka praxe: cca 1,5 měsíce praxe realizované při Vašem běžném zaměstnání


LETÁK KE STAŽENÍ NALEZNETE ZDE