Program 10: Ekonomika a finanční gramotnost
 
 
Tento program je určen pro vedoucí pracovníky a jakékoli zaměstnance, kteří se chtějí naučit správně pracovat s financemi a rozumět principům finančního plánování. 
 
Mezi Čechy a Moravany koluje mnoho lidových moudrostí o penězích – jejich skutečná finanční gramotnost je však paradoxně velmi nízká. Věříme, že mezi manažery je tomu jinak. Dokonalé porozumění základům ekonomiky a výborná finanční gramotnost jsou totiž pro vedoucí pracovníky nezbytností. Veškeré případné mezery ve znalostech doženete právě s tímto kurzem.
 
Účelem tohoto programu je dát Vám dostatečné porozumění finančním záležitostem a jistotu v tom, jak s financemi pracovat při realizaci projektů a zakázek.
 
Obsahem programu je kurz a následná praxe. V průběhu kurzu se naučíte rozumět tomu, jak se s financemi má pracovat. Pochopíte, jak realizovat finanční plánování a v průběhu praxe se naučíte všechny získané informace používat ve své práci.
 
Výsledek programu: budete umět použít principy a metody týkající se financí tak, abyste Vy i Vaše aktivity (projekty) byli solventní a profitabilní.
 
Předpokládaná délka programu: cca 7 dní a přibližně 1 měsíc praxe realizované při Vašem běžném zaměstnání
 
Cena programu: Na vyžádání
 
 
 

Podrobnější popis částí programu:


Ekonomika a finanční řízení
Snahou každého podnikání je vytvořit zisk. Jak ale s penězi nakládat, aby byly dostatečné rezervy a vydělané peníze pomáhaly k dalšímu zisku? Na tomto kurzu si osvojíte způsoby finančního plánování a principy práce ve financích. Ukážeme Vám, jak si udržet solventnost a jaké jsou povinnosti a zásady práce finančního manažera. Dozvíte se, jaké sledovat statistiky, jak udělat finanční analýzu a jaký je správný systém na schvalování výdajů a nakupování. Součástí programu je také porozumění tomu, co jsou to peníze. Kde se berou? Jaké nejčastější chyby lidé dělají při práci s penězi? Dozvíte se i to, jaké největší „předsudky“ lidé ve vztahu k penězům mají. 
Předpokládaná délka kurzu: 7 dní


Praxe programu Ekonomika a finanční gramotnost
Hubbardova akademie si zakládá na tom, že absolventi jejích kurzů SKUTEČNĚ umí nové znalosti použít. Proto pro Vás připravila praxi, která na kurzy pevně navazuje. Jejím obsahem je praktické provádění činností, při kterých používáte právě ty znalosti, které jste si v jednotlivých kurzech osvojili. Jak to celé probíhá? Dostanete konkrétní úkoly a poté přijdete do firmy, kde pracujete (je možné Vám vhodnou organizaci na dob nezbytně nutnou zprostředkovat). Při svých běžných pracovních činnostech provádíte přidělené úkoly, při kterých prakticky používáte informace a metody z absolvovaných kurzů. Školitelům o svém postupu předáváte zprávy: lektor je Vám připraven pomoci kdykoli se setkáte s překážkou nebo se Vám prostě nebude dařit. Díky tomu vše úspěšně dokončíte a ověříte si, že nové postupy skutečně ovládáte a dokážete informace i metody opravdu použít v reálném pracovním prostředí.
Předpokládaná délka praxe: cca 1 měsíc praxe realizované při Vašem běžném zaměstnání


LETÁK KE STAŽENÍ NALEZNETE ZDE